Mieszkanie Gimnazjalna 60 m²

Lokalizacja: Bydgoszcz

Kategoria: Projekty wnętrz prywatnych

 

Projekt trzypokojowego mieszkania, zlokalizowanego w odrestaurowanej kamienicy przy ul. Gimnazjalnej 8. Wnętrze lokalu wyglądem i klimatem nawiązuje do duńskiej sztuki szczęścia – hygge – wpisującej się w pozytywną aurę tej charakterystycznej okolicy. Styl skandynawski – choć popularny od kilku sezonów – ani trochę nie traci na aktualności. Dotychczas dominowany przez biel i szarość teraz zyskuje nowe oblicze – z wyraźnym dodatkiem kolorów.

Sercem mieszkania jest strefa dzienna w postaci kuchni otwartej na salon oraz półokrągły wykusz, zaadoptowany na jadalnię. Drewniany parkiet nadaje wnętrzu elegancji i swoją naturalnością doskonale odzwierciedla ducha hygge – podobnie jak wiklinowe dodatki i liczne rośliny zielone. Istotną rolę odrywają tutaj meble miękkie, o przyjemnej fakturze i pastelowych kolorach. W towarzystwie gęstego dywanu wydzielają rodzinną przestrzeń zachęcającą do chwili relaksu.

Kuchnia to ergonomiczna przestrzeń z mocnym akcentem w postaci kultowej lodówki retro, firmy SMEG. Limonkowa zieleń ożywia wnętrze, wprowadzając pozytywny nastrój i nawiązując do pozostałych dodatków w tym kolorze. Całość dopełniają punkty świetlne oraz delikatne promienie słońca, wpadające przez okno balkonowe, z widokiem na podwórze kamienicy.

Ścienne motywy roślinne w dalszej części mieszkania, skrywają wejście do przestronnej łazienki z natryskiem oraz prowadzą do sypialni. Tutaj obok łóżka na podwyższeniu, doskonale wpisującego się w rozkład pokoju, zaaranżowano przestrzeń do pracy lub nauki. Stonowana kolorystyka sprzyja wyciszeniu i odpoczynkowi. Brak szafy rekompensuje obecność mniejszego pokoju, zaaranżowanego na pojemną garderobę.