Dom 240 m²

Lokalizacja: Białe Błota

Kategoria: Projekty wnętrz prywatnych

Projekt dużego domu parterowego, który udowadnia, że minimalizm kojarzony zwykle z bielą, szarością i chłodem nie zawsze musi sprawiać wrażenie nienagannie sterylnego i nieprzyjemnie chłodnego. By zachować umiar, a jednocześnie nadać przestronnemu wnętrzu przytulności, motywem przewodnim stało się drewno – fornir.

Pionowe elementy drewniane doskonale korespondują ze szkłem, tworząc nowoczesną aranżację – podobnie jak zabudowa wiatrołapu, która płynnie przechodzi w część zabudowy kuchennej. Dominuje jasna kolorystyka utrzymana w barwach bieli, szarości, drewna i musztardy. Biel, zastosowana na frontach i blatach części jadalnianej, orzeźwia i rozświetla przestrzeń. Z kolei czerń wpleciona dyskretnie w dodatkach i elementach stałych podkreśla zabudowy.

Nowoczesne rolety rzymskie wprowadzają bardziej prywatny charakter i umożliwiają kontrolowanie poziomu zaciemnienia. Duży, rozłożysty narożnik jest centralnym punktem części dziennej. Jego szary kolor z dodatkiem musztardowych poduch dobrze wtapia się w całokształt – nie nadaje zbędnego kontrastu. Efektowny fotel na płozach to konsensus, który łączy marzenie inwestora o wiszącym siedzisku, a jednocześnie nie ingeruje tak mocno w komunikację. Meble miękkie wydzielają część wspólną, służącą rodzinnemu relaksowi i seansom kinowym.

Całość zwieńcza punktowe oświetlenie i wbudowany kominek, które budują kojący klimat wnętrza.