Dom 200 m²

Lokalizacja: Osielsko

Kategoria: Projekty i aranżacje wnętrz

Wnętrze tego ponad 200-metrowego domu to połączenie zdecydowanych kontrastów i odważnych decyzji, odzwierciedlających silne osobowości Inwestorów. Projekt aranżacji miał na celu maksymalne wykorzystanie przestrzeń oraz zastosowanie dodatków nadających całości charakteru. 

Strefa wejściowa i kuchnia tworzą spójną część, wprowadzając wyraźny podział przestrzeni jadalnianej i wypoczynkowej. To efekt zastosowania  czarnych i grafitowych materiałów wykończeniowych.

W całym wnętrzu została wykorzystana stonowana kolorystyka – szarości, czerń, beże oraz drewno. Jedynie w pokojach dzieci pojawiły się nasycone kolory, wskazując na wiek i temperament ich mieszkańców. W pokoju dziewczynki zdecydowaliśmy się na elementy w kolorze granatowym, a u chłopca – żółty, czerwony i szary oraz motywy z ulubioną serią, Lego. 

We wszystkich pomieszczeniach parteru mamy taki sam materiał na podłodze – płytka drewnopodobna. Pod jej kolor zostały wybarwione schody, które na piętrze przechodzą w panele podłogowe.

Ostatnie pomieszczenia, jakimi są sypialnia i łazienka Inwestorów, wprowadzają do wnętrza klimat bardziej przytulny poprzez zastosowanie tapicerowania w postaci zagłowia oraz tapety.