Mieszkanie 70 m² Gołębia 33

Lokalizacja: Bydgoszcz

Kategoria: Projekty wnętrz prywatnych

Wnętrze mieszkania zostało podzielone na 2 strefy – dzienną otwartą na parterze oraz prywatną na piętrze. Wejście do mieszkania ujawnia przestrzenny korytarz z wysokim sufitem, częściowo zagospodarowanym przez antresolę. W ten sposób przedpokój zyskał intrygujący charakter i dodatkową przestrzeń, wykorzystaną na szafę z siedziskiem, regały oraz szafy gospodarcze z maskownicami meblowymi aż do sufitu.

Zastosowanie antresoli nadało wnętrzu ciekawy efekt przestrzenny i praktyczne wydzielenie stref. Część dzienna służy relaksowi w gronie rodziny i przyjaciół oraz sprzyja integracji, dzięki otwarciu kuchni i jadalni na salon. Część prywatna skrywa z kolei sypialnię z oddzielną garderobą, a także pokój z mobilną ścianą z forniru. Z parteru widać jedynie ułamek górnej kondygnacji, a analogicznie, ze strefy prywatnej roztacza się widok tylko na fragment salonu – to ciekawa i niespotykana perspektywa dla domowników i ich gości.

Elegancji i klasy nadaje wnętrzu fornir na elementach meblowych oraz jodełka na podłodze. Dopełnieniem są kamienne blaty, fronty i dodatki. Piękna tapeta Avalon, autorstwa włoskiej firmy Tecnografica, wyznaczyła paletę barw mebli i dodatków. Wszystko tworzy spójną kompozycję. Welurowe zasłony pozwalają na osłonięcie się od świata zewnętrznego, jednocześnie swoją miękkością wprowadzając przytulny klimat.

Łazienka nawiązuje stylem do reszty wnętrza. Tapeta nad wanną, oprócz gwarancji wodoodporności, wyróżnia się wytrzymałością na detergenty. Na piętrze następuje odizolowanie się od części dziennej – ciemne kolory sypialni sprzyjają wyciszeniu po ciężkim dniu. Charakteru dodaje tapeta, która tworzy swoisty obraz, a dodatki w postaci wykładziny i zasłon spajają wizualnie wnętrze. Wedle upodobań można je przysłonić lub rozsunąć, wpuszczając pobudzający snop dziennego światła.